כשאתה מבקר בירושלים, תגלה שיש הרבה אפשרויות שונות למוניות. אתה יכול להשיג אחד כמעט מכל מקום במדינה, והנהג בדרך כלל מוכן לנהל משא ומתן על המחיר לפני שאתה נכנס. אתה יכול גם לשאול את המקומיים מה המחירים הרגילים בעיר. באופן כללי, תעריפים בירושלים מבוססים על שני מטרים.

מדוע תזדקק למונית בירושלים?

בירושלים, מוניות הן דרך קלה ונוחה להתמצא. זול בהרבה מאשר ברוב בירות המערב, הם מציעים אלטרנטיבה בטוחה לחנייה והולכת לאיבוד. אתה יכול לסמן מונית בכל מקום או להזמין אחד דרך קונסיירז 'של המלון שלך. מוניות רשאיות לחייב תשלום נוסף אם אתה מזמין מראש.

תעריף המונית נקבע על ידי העיר או המחוז. בירושלים זה נקבע בינואר 2017. זה מחייב את כל המוניות בעיר ולא ניתן לנהל משא ומתן או להכות אותו. יתר על כן, חומרים המים מכוילים רשמית, כך שתוכלו להיות סמוכים ובטוחים שתקבלו מחיר הוגן.

בעוד שמערכת התחבורה הציבורית אמינה, עדיף לנסוע במונית אם אינך רוצה לקחת את האוטובוס. מונית עולה כ -250 ש"ח במהלך השבוע ו -300 ש"ח במהלך השבת. לחלופין, תוכלו לקחת שירות אוטובוס ציבורי בשם Egged. שדה התעופה ממוקם 38 מיילים צפונית -מערבית לירושלים, ליד תל אביב.

ישנם גם שירותי מוניות משותפים המציעים הובלה לירושלים וממנה. מוניות אלה זמינות מחוץ לאולם ההגעה. הם יאספו אותך ויורידו אותך בכל מקום בעיר. עם זאת, הם עוזבים רק כאשר הם מלאים ועשויים לקחת שעתיים כדי להגיע ליעד שלך.

איך משיגים מונית בירושלים?

הדרך הקלה ביותר לעקוף את ירושלים היא על ידי ברד מונית. אלה קלים למצוא והם יחסית זולים. מוניות בירושלים הן גם בטוחות מאוד. ניתן לערוך אותם מהרחוב או להזמין אותם בטלפון. אתה יכול גם לשלם במזומן. ישראלים יש מסורת של העברת כסף קדימה לנהג. אם אינך מרגיש בנוח לנסות לשלם לנהג במזומן, אתה יכול להתקשר למונית במלון שלך.

אם אתה רוצה ללכת לעיר העתיקה, אתה יכול לברר מונית מדוכן המוניות הפרטי, או לקחת אוטובוס. מוניות הן צהובות וכי היעד כתוב על השמשה הקדמית. אתה יכול לצפות לשלם כחמישים דולר ומטה, אך זכור שאתה צריך להטות את הנהג. כמו כן, אתה יכול לבטל שרוט, מונית ציבורית שמתרוצצת מסביב לשעון.

ישנם גם אוטובוסים העוקבים אחר מסלולי אוטובוס ציבוריים. אם אתה מגיע מהגדה המערבית, אתה יכול לקחת אוטובוס לבית לחם. אוטובוס מספר 22 עלים מתחנת האוטובוס ממזרח לשער דמשק. אתה יכול לרדת מהאוטובוס ליד שער יפו או לשער החדש אם אתה נשאר במערב ירושלים. מחיר הנסיעה הוא שש.

אתה יכול גם להשתמש באפליקציית Sixt כדי להזמין מונית בירושלים. זה משתף פעולה עם ענף המוניות בירושלים והוא דרך קלה לעקוף את העיר. האפליקציה זמינה ב- Google Play ובחנות Apple.

כיצד לבחור מונית בירושלים?

כשמדובר בבחירת תחנת מוניות בירושלים, הדרך הטובה ביותר לעשות את הבחירה הנכונה היא להשתמש באפליקציה. אפליקציית Sixt היא בקשת הזמנת מוניות שמשותפת עם חברות מוניות מקומיות בירושלים. זוהי דרך נוחה להזמין מונית בירושלים ותואמת מגוון רחב של שיטות תשלום. בנוסף, אינך צריך לשאת מזומנים מכיוון שהאפליקציה תחייב את כרטיס האשראי המקושר לחשבונך.

הקפד לקבל מטר. מוניות ישראליות נדרשות באופן חוקי להשתמש במטר, אך נהגים עשויים לנסות להערים אותך לחשוב שאתה יכול להתחמק עם משא ומתן על מחיר קבוע. בנוסף, עליכם לדאוג לשאול את נהג המונית שלכם לגבי העמלות לפני שתכנסו. מרבית התיירים ממליצים להשתמש במטר, אך חלק מהנהגים עשויים לנסות לגבות לכם סכום מופקע.

דרך נוספת לבחור מונית היא להתקשר קדימה ולשמור אחת. לרוב המלונות יש תחנות מוניות בקרבת מקום. אתה יכול גם לנסות לברוח מונית בעצמך. החיסרון היחיד של ברד מונית הוא האפשרות לשדוד. למרבה המזל, לחברות המוניות בעיר יש הסכמים עם העיר ומחויבים לספק שירות הוגן.

יש מערכת אוטובוס המחברת בין ירושלים ותל אביב. זה לוקח כשעה ועולה 22. יש מוניות משותפות ופרטיות זמינות בשדה התעופה בן-גוריון. שניהם מורשים על ידי רשות ישראל שדות תעופה (IAA). עם זאת, וודא שיש לך מספיק כסף לפני שאתה יוצא משדה התעופה.

ייתכן שתאהב גם את :